Kepi.cz

Chicony KB-9885

Jkb9885elikož jsem si tak nějak usmyslel, že by se mi líbilo vícero tlačítek, rozhodl jsem se koupit multimediální klávesnici. Doba je zlá, peněz málo :-) a tak jsem nekoupil žádného Logitecha, ale obyčejnou Chicony, která stojí pár korun.

Samozřejmostí je, že s klávesnicí nedostanete žádné ovladače pro Linux, takže rozchodit je musíte nějakým jiným způsobem. Naštěstí se dá najít několik projektů, které se na tyto klávesnice zaměřili. Nejpříhodnější mi připadl program hotkeys od Anthony Wonga.

Hotkeys je univerzální démon, který zjišťuje jaká klávesa byla stisknuta a dle toho spouští příslušnou akci. Pro každou klávesnici musí být napsán xml konfigurační soubor, který určuje význam každé multimediální klávesy. Jelikož jsem pro moji Chicony nenašel přímo v distribuci tohoto prográmku žádnou plně funkční definici, vytvořil jsem si vlastní, kterou si zde můžete stáhnout a ihned začít použivat. Stačí ji umístit do /usr/share/hotkeys/ a poté spustit hotkeys kb9885.

Vlastnosti klávesnice:
  • 3 klávesy pro power management
  • 7 multimediálních kláves pro zvýšení a snižení hlasitosti, ztlumení, přepnutí na přechozí a následující stopu, stop a play
  • 4 internetové klávesy pro webový prohlížeč, email, hledání, oblíbené a přechod vpřed a vzad
  • programovatelnou klávesu
  • výborná oddělávací podložku pod ruce
Rozměry klávesnice:
  • 474.7 mm x 189 mm x 43 mm
Odkazy

http://www.kepi.cz
Poslední aktualizace této stránky: 8. června 2005 v 10:51 hodin.
Vytvořil

Stránky běží na serveru: IglooNET.cz