Kepi.cz

COMPAQ / Silitek SK2865 USB

By Zeke

KSilitek SK2865 USBdyž jsem zhruba před rokem začal ladit počítač do černé barvy, potřeboval jsem zakoupit také odpovídající klávesnici. Z cenových důvodů bylo potřeba se držet při zemi, pořídil jsem si tedy vcelku standardní klávesnici Silitek SK2865 (Prodávaná firmou COMPAQ jako OEM).

Jedná se o velice rozšířený typ klávesnice, dodávaný s celou řadou pracovních stanic COMPAQ. Kromě standardních tlačítek disponuje i osmi programovatelnými tlačítky v horní části. Velkou výhodou této klávesnice je průhledná plexi lišta, pod kterou je možné umístit popisky k tlačítkům, nespokojíme-li se se standardní nabídkou funkcí symbolizovaných vcelku nicneříkajícími ikonami.

Klávesnice funguje v Linuxu zcela bez problémů (máme-li správně nastavenou podporu USB vstupních zařízení). Pokud chceme používat i programovatelné klávesy (což samozřejmě chceme :) ), ptřebujeme nějaký další software.

"Rozchození" programovatelných kláves v Linuxu je paradoxně mnohem jednodušší než ve Windows, protože s klávesnicí není dodáván žádný software a najít ten správný ovladač na stránkách COMPAQu mi trvalo celou věčnost. Pro obsluhu programovatelných kláves jsem použil program Hotkeys od Anthony Wonga. Tento balík a jeho instalace je dostatečně popsán u klávesnice Chicony.

Stáhnout definiční soubor pro Hotkeys 0.7.1 (335B, stáhnuto 1413x)

Vlastnosti klávesnice:
  • USB rozhraní
  • 8 programovatelných kláves
  • možnost vložení vlastních popisků

http://www.kepi.cz
Poslední aktualizace této stránky: 8. června 2005 v 10:51 hodin.
Vytvořil

Stránky běží na serveru: IglooNET.cz