Stránka uzavřena na protest proti softwarovým patentům!

SWPA TuxEvropský parlament bude 24. září projednávat problematiku softwarových patentů, které mohou představovat vážné nebezpečí pro svobodu slova v mnoha oblastech publikační a vzdělávací činnosti. Myslím si, že se tato problematika týká každého demokraticky smýšlejícího občana naší země.

Ač to může vypadat, že se vás tato problematika netýká, tyto patenty mohou jít až do obrovských extrémů a zasáhnout v podstatě každého. Chcete-li vědět víc, určitě si přečtěte český překlad úvodní stránky nebo třeba tuhle stránečku. Dále můžete zavítat na rozsáhlé anglické stránky věnované této problematice na swpat.ffii.org.

Pokud nesouhlasíte s touto patentovou politikou, podepište on-line petici. Máte-li náhodou cestu do Bruselu, můžete podpořit reálnou demonstraci.

Chcete-li pomoci ještě více a máte své webové stránky, můžete se přidat k on-line demonstraci jejich uzavřením stejně jako to učiní nebo již učinilo mnoho dalších webů.

Zatím je tato stránka uzavřena jen dočasně, ale pokud projde tento návrh, je velmi pravděpodobné, že bude muset být časem zavřena stejně jako mnoho a mnoho dalších, které nebudou mít na placení licenčních poplatků za naprosto obecné technologie u kterých se snad ani nedá věřit, že by je někdo patentoval.

Due to Software Patents, this website is closed

No ePatentsDue to the directive validating Software Patents that will be voted this 1st September at the European Parliament, I have decided to protest. Please close your websites too and sign the petition!patent example
Obrázek ze stránek: http://www.decky.cz/